Dne 24. září 2021 se již tradičně AHOL – Střední odborná škola, s. r. o. proměnila v anglicky mluvící svět. Již 6. ročník soutěže Amazing Race s názvem „A journey to the past“ se letos tematicky zaměřil na historii anglicky mluvících zemí jako je Anglie, Austrálie, USA a dalších.

Náš soutěžní tým se skládal z těchto 8 žáků: Adam Brys ze 7.A, Matyáš Blažek ze 7.B, Jakub Kormančík a Jonáš Šonovský z 8.B, dále pak žáci Radek Hanuliak a Tereza Křičková z 9.A, Jan Novák z 9.B a Jakub Lysek z 9.C.

Soutěžící ze základních škol nejprve zvládli vědomostní test z historie anglicky mluvících zemí – samozřejmě v angličtině. Týmy poté pokračovaly v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde získávaly šeky hodnot odpovídajících jejich vědomostem a znalostem. Ve škole je tak čekali piráti, vikingští bojovníci, indiáni a další. V průběhu dne se mohli soutěžící vyfotit ve fotokoutku a posilnit v jídelně občerstvením od KFC. Po sečtení zisku bodů vyhlásili moderátoři akce výsledky a soutěžícím byly předány ceny.

V napínavém souboji 15 škol se náš tým ze ZŠ Františka Formana pod vedením p. uč. Teichmanové umístil na překrásném 2.místě.
Na památku jsme obdrželi diplom a různé dary od sponzorů a pořadatelů.

GRATULUJEME! 🙂

 

fotogalerie zde

a zde další foto