Volejbal na Formance

www.bluevolley.cz

ZODPOVĚDNÁ OSOBA: 

 

Další vítězství Ostraváčku

Členové Ostraváčku, kteří jsou zároveň žáky naší školy, se zúčastnili Národního turnaje v minivolejbale ve
4. kategorii. Po dvou dnech zážitků ze soutěžení měli naši malí volejbalisté jedinečnou příležitost osobně se potkat
4. 6. 2023 s celou volejbalovou reprezentací mužů a žen u příležitosti velkolepé autogramiády. Kromě tohoto zážitku si naši kluci odnesli zlaté a stříbrné medaile.

1. místo vybojoval Blue Volley ZŠ F. Formana A a 2. místo náleží Blue Volley ZŠ F. Formana B.

Gratulujeme všem hráčům i jejich rodinám za výbornou reprezentaci své školy a svého klubu. Jsme na Vás pyšní!

Žlutá kategorie: Vojtěch Kachlík-Štěpán Kozelský-Šimon Machů

Oranžová kategorie: Jan Kachlík-Robin Šigut-Tobiáš Petr Dluhý-Adam Pivovarský-Štěpánka Machů-Natálie Pavlíková-Michael Novák

Modrá kategorie: Jakub Koprajda – Jakub Moravec – Matyáš Kudla -Tadeáš Zeman

7.6.2023

Mgr. Dagmar Ježíková

Prof. Said Habboudji

 

Ostraváček Vám přeje hezké léto

V souladu se zaběhnutou tradicí jsme i letos v květnu ukončili kroužek „Ostraváček“, již několik let hojně navštěvovaný žáky naší školy. Minulý týden jsme si užili trénink na beach volejbalovém kurtu ZŠ Alberta Kučery, kde si děti pěkně zahrály na písku, trénovaly a fotily se. Blíží se Den dětí a ani ten se neobejde bez volejbalových nadšenců! Žáčci „Ostraváčci“ se totiž v sobotu 3. 6. 2023 chystají na velký národní turnaj v minivolejbale přímo na atletickém stadionu ve Vítkovicích, kde slavnostně ukončíme docházku „Ostraváčku“ za školní rok 2022-2023. Přejeme naší minimálně desetičlenné odvážné partě radost ze sportu, úspěšnou reprezentaci školy, klubu i města Ostravy. S některými se ještě uvidíme v srpnu na příměstském táboře a všem přejeme hezké prázdniny. Těšíme se na Vás zase v září!

Mgr. Dagmar Ježíková

Prof. Said Habboudji

 

Ostraváček na naší škole

Projekt Ostraváček pod vedením Mgr. Dagmar Ježíkové a pod záštitou školního sportovního klubu Blue Volley Ostrava  je na naší škole v plném proudu navzdory aktuálním překážkám v podobě opakovaných karantén a klesajícího zájmu o aktivní pohyb mezi mládeží obecně. Lenošení u počítačových her si vybralo svou daň, což se promítlo především na technice hry.

Avšak na kolegyni Ježíkovou i na naše skvělé vychovatelky jsou karanténa a lenivost dětí krátké. 🙂 Přestože byl projekt původně koncipován jako chlapecký, díky jejich vynikající práci a schopnosti motivovat děti se nám podařilo paralelně zařadit i dívčí kategorii.

Stoupající zájem žáků prvního stupně nás velmi těší a my se vynasnažíme vytvořit jim co nejlepší podmínky, aby se u nás mohli pohybově vyžít formou sportovních her nebo samotné volejbalové disciplíny. Nechť si vyberou, zda budou sportovat jen tak pro radost, nebo s ambicemi reprezentovat školu … a proč ne třeba jednou v budoucnosti i svou zemi.

Děkuji tímto vedení školy za to, že nám vždy vytvoří bezvadné podmínky, a svým kolegyním děkuji ještě jednou za skvělou spolupráci.

15. 2. 2022 Said Habboudji

 

Po intenzivních a poctivých trénincích následovala dlouhá cesta vlakem na soutěž v Českých Budějovicích (14.–16. 1. 2022), kde náš tým reprezentoval klub Blue Volley Ostrava v Českém poháru, kterého se zúčastnilo několik hráčů z naší školy.

Věděli jsme, že to nebude lehké. V sobotu se nám nedařilo, avšak první nedělní zápas nám dodal sebevědomí. V boji s Českými Budějovicemi jsme zvítězili 2:1, čímž jsme si zajistili šesté místo a udrželi se tak v lepší výkonnostní skupině.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za jejich reprezentaci, bojovnost a vzorné chování. Těšíme se na další kolo Českého poháru, které se uskuteční v Novém Jičíně.

Volejbalisté naší školy:

Erik Honusek 7.B

Matěj Turoň 7.A

Karel Kejnovský 8.B

Mgr. Said Habboudji, trenér

 

Naše škola, pod sportovním klubem Blue volley Ostrava, uspořádala hned zkraje sezóny 2021 – 2022  kvalifikační turnaj v kategorii mladších žáků, kde figuruje hned pět žáků z Formanky. Po tak dlouhé přestávce způsobené covidem nebylo vůbec jednoduché vkročit s mladšími žáky do nové sezóny. Z pěti týmů se dostavily jen tři. Domácí tým Blue volley skončil po vyrovnaném boji na krásném třetím místě, druhé místo obsadil tým Red volley a první místo vybojoval tým VK Ostrava.

Není na škodu, že náš tým začíná v nižších skupinách, protože zejména v této kategorii se ještě neočekává dokonalá hra jménem volejbal, daleko důležitější je formování sportovní skupiny, se kterou se očekává dlouhodobá práce v kolektivní i v individuální rovině. Doufejme, že covid nerozhodne jinak!!!

Said Habboudji

učitel TV

 

V neděli 3. 10. 2021 zahájil náš první žákovský tým novou sezónu 2021/2022 účastí na kvalifikačním turnaji krajského přeboru ve Frýdku – Místku.

Na rozdíl od jiných kvalifikačních skupin byla tato kompletně obsazena vyrovnanými týmy a nám se zde s novým týmem podařilo vybojovat krásné druhé místo a můžeme postoupit i do 1. výkonnostní skupiny pokud se bere v úvahu obsazenost skupiny.

Je nutno připomenout, že karanténa a celková zdravotní situace s ní spojená, významně zasáhla do práce s mládeží a narušila tak princip kontinuity, který byl vždy tím nejdůležitějším faktorem při udržování úrovně dětí v této kategorii.

Štěstí přálo těm týmům, které mají pár chlapců trénujících ve starší kategorii, nebo těm profitujícím z talentovaných žáků od jiných týmů, které tuto věkovou kategorii vypustily.

„Dubiňáci“ však nebrečí, a proto jsme se rozhodli vrhnout se střemhlav do práce s mladšími a nezkušenými dětmi, ctít pracovní strategii a vybudovat tak časem principy, které zajistí rychlejší výkonnostní růst žáků.

Naši školu reprezentují:

Benoni Adam – 8. B
Kejnovský Karel – 8. B
Turoň Matěj – 7. A
Honusek Erik – 7. B

V Ostravě 6. 10.                                                                Said Habboudji

Úspěchy mladších žáků ve volejbale

24. 10. se našich osm kluků setkalo s žáky dalších týmů na turnaji MSK, který se konal na ZŠ Košaře. V našem týmu jsme měli pět začínajících žáků a tři starší chlapce narozené na podzim, jak kážou pravidla. Tito zkušenější žáci bravurně pomáhali svým malým kamarádům a většinovou činnost brali na sebe. Nemohli jsme ani uvěřit, že se nám podařilo získat prví místo a postoupit tak do nejlepší výkonnostní skupiny bez ztráty setu. Tento turnaj byl pastvou pro oči všem, kdo přišli, protože měli možnost vidět krásnou spolupráci starších hráčů s těmi mladšími – začínajícími, kteří ještě potřebují ochrannou ruku a vstřícnost od svých starších kamarádů.

Gratulujeme klukům nejen k vítězství, ale i k tomu, jak skvěle si spolu vedli!!!

Hráči z naší školy: Honusek Erik – 7.B, Habboudji Salim – 4.A, Kudla Tadeáš – 6.A, Moravec Matyáš – 6.A, Kejnovský Karel – 8.A, Tomáš Duy Lo – bývalý žák naší školy.

25. 10. 2021, Said Habboudji

14. 11. 2021 jsme na naší škole zorganizovali Krajský přebor starších žáků druhé výkonnostní skupiny, kterého se zúčastnily týmy Green volley, Frýdek Místek, Palkovice, VK Ostrava a Blue Volley Ostrava ZŠ Formana.

Kvůli nemoci a karanténě jsme byli nuceni hrát bez dvou základních hráčů. I přes toto znevýhodnění jsme byli připraveni „kousat“ a třeba i vyhrát a postoupit de nejlepší výkonnostní skupiny.

První zápas bylo derby s VK Ostrava. Tady nám stačilo pohlídat si nejlepšího hráče v síti a celý zápas jsme zvládli v naší režii. Palkovice také nepředstavovaly velké nebezpečí; dokázali jsme je bravurně porazit.  V posledním zápasu jsme byli mírně lehkovážní, což se projevilo v prvním setu. Ve druhém jsme však posbírali všechny síly a v tie breaku se kluci nenechali ničím překvapit. Soupeř si tak připsal jen pár bodů a naši kluci vyhráli nejen tento zápas ale celý turnaj. Rázem postoupili do nejlepší výkonnostní skupiny, s jejímiž týmy se utkáme na turnaji v prosinci.

Naši školu hrdě a se ctí reprezentovali tito žáci:

Benoni Adam, Honusek Erik, Kejnovský Karel, Turoň Matěj a náš bývalá žák Lo Tomáš

Jsme na vás pyšní!!!

Said Habboudji