V letošním školním roce jsme se opět zapojili do dalšího ročníku celostátní soutěže vynálezců „iKid“, kterou organizuje firma KPMG.

Dne 14. 1. 2020 náš tým vynálezců absolvoval první workshop v Brně v budově Impact Hub.

Náš tým je složen z žáků 6. B a 8. A třídy – Jakub Kormančík, Jonáš Šonovský, Dominik Kratochvíl, Julie Dubská, David Olšák a Ondřej Šabo.

Do Brna s námi jel loňský absolvent soutěže Dominik Badošek z 9. B jako týmový poradce, či mentor.

Do Brna se sjelo 9 týmů z Moravy, týmy z Čech měly workshop v Praze. Každému týmu se věnoval jeden mentor z firmy KPMG. Soutěžní skupinky dětí vyráběly prototyp svého nápadu a následně proběhla prezentace výrobků a nápadů. Každý tým měl na svou prezentaci v délce 6 – ti minut včetně otázek ostatních účastníků workshopu.

Děti si to velmi užívaly a pozitivně se namotivovaly do další náročné práce nad svým nápadem. Podívejte se na fotografie z workshopu a přečtěte si zprávu od dětí z našeho formanovského týmu „iKid“.

V Ostravě dne 16. 1. 2020
Mgr. Marie Plášková