Dne 27. 3. absolvovali zájemci z řad němčinářů 7. a 8. ročníku rychlokurzík „quillingu“. Jedná se o velice zajímavé výtvarné umění, jehož hlavním materiálem jsou papírové proužky. Ty se pak stáčí do spirálek, formují do různých tvarů, fixují lepidlem na podklad a vytváří se z nich originální obrazce. Veliký dík patří paní Marcele Kvapilové (mamince jednoho z našich žáků), která věnovala svůj volný čas, aby žáky tuto techniku naučila. Celé odpoledne se fantasticky vydařilo. Vzniklé výtvory budou na přelomu května a června putovat našim zahraničním partnerům z eTwinningového projektu „10’… vor der Pause: spielen, lernen, upcyceln“ do Řecka, Španělska, Francie, Ukrajiny a Polska jako poděkování za celoroční spolupráci.

Mgr. Petra Lasotová