Již každoroční atletickou soutěž Zlatá tretra všichni známe. A právě vybraní žáci 5. roč. si měli možnost vyzkoušet atmosféru této soutěže a bojovat jako praví atleti o co nejlepší výkony a umístění. Do soutěže Hurá na Tretru se přihlásilo celkem 16 škol z celého moravskoslezského kraje a dokonce 2 družstva přijela až z Polska. Jednotlivé týmy soutěžily v 5 disciplínách: hod raketkou, skok z místa do dálky, hod medicinbalem, běh přes překážky a štafetový běh. Přestože v tento sportovní den počasí vůbec nepřálo, možná nám kapky deště přinesly krásné 4. místo. Bojovníci vyhráli od pořadatele akce sportovní triko a vstupenku na hlavní program Zlaté tretry 2018. S takovým krásným umístěním jsme vůbec nepočítali, a proto to bylo pro všechny obrovské překvapení a radost.

Mgr. Renáta Krausová