Páteční slunečné dopoledne strávila vybraná čtyřčlenná družstva naší školy na ZŠ A. Kučery, kde probíhala soutěž s dopravní tématikou Mladý cyklista. Mladší kategorii tvořili žáci 5. ročníku:

Darek Dofek z 5.A

Radek Hanuliak z 5.A

Denisa Kozelská z 5.A

Klára Baĺová z 5.B

Za II. kategorii bojovali tito žáci:

Alexandr Stachovský z 8.B

Ondřej Šabo z 6.A

Kateřina Orságová z 9.B

Tereza Začalová z 9.B

Všichni soutěžící museli prokázat nejen teoretické znalosti, ale především praktické…jízdu zručnosti, řešení dopravních situací na dopravním hřišti, poskytnutí 1. pomoci a ošetřování zraněných. Za každou kategorii bylo přihlášeno celkem 11 škol a konkurence byla opravdu veliká! Přestože naši soutěžící byli výborní v řešení a plnění všech úkolů, nestačilo to na postup do okresního kola. Žáci I. i II. kategorie získali tak nevděčné bramborové místo. Byly zklamané nejen děti, ale i paní učitelky, protože viděly, jak moc a s jakou chutí i nadšením žáci bojovali. Snad to vyjde příští rok!

Mgr. Renáta Krausová, Mgr. Dagmar Kovářová