pátek 3. listopadu 2017 navštívili naši prvňáčci školní informační centrum. Cílem setkání bylo seznámení s novými prostory pro naše prvňáčky, ale i motivace k učení nových písmenek, která otevřou cestu ke čtení a v neposlední řadě i k nám do školního informačního centra. Hned na úvod jsme si vysvětlili rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Seznámili jsme se s provozem, možnostmi využití při trávení volného času v odpoledních hodinách. A mohli jsme začít.
Děti dostaly za úkol složit obrázek a pokusit se říct, (z které knihy „vypadl“), jak se kniha jmenuje. Některé děti odpověď znaly, některé věděly, o co jde, ale nemohly si vzpomenout. A již vzápětí za dětmi přišel hlavní hrdina této knížky-maňásek „zvědavý pejsek“ – z knihy „O zvědavém štěňátku“ od Ivy Hercíkové s krásnými ilustracemi Zdeňka Milera. Pejsek vyprávěl dětem, o svých zkušenostech s nesprávným zacházením knih a popovídal si s dětmi, jak se k nim chovat. Ukázal jim, známějšího kamaráda dětí, krtečka, v knize od Jiřího Žáčka „Krtek kamarád“, kterého rovněž vytvořil Zdeněk Miler. V ukázce z této knihy děti hledaly „kouzelná slovíčka“ a nacházely jejich využití v životě. Pak seznámil děti s dalšími jeho kamarády z knihy “ Pojďte si hrát s koťaty“ od Ljuby Štíplové. Recitovanou ukázkou malovaného čtení o „Ježčím povídání,“ děti pomohly pejskovi doplnit rýmy.
Každý konec by měl být pohádkový, tak byl, i ten náš v podobě složení děje různých pohádek a ukázkou knih.

Renata Březinová

Fotogalerie 1.A zde