Francouzštináři z naší školy se vrhli do různých projektů v rámci hodin francouzského jazyka. Začátečníci ze 7. třídy si vybrali téma Vánoce (Noël) a rozhodli se pro jeho zpracování formou projektu. Středně pokročilí budou prezentovat své milované město Ostravu ve francouzštině a ti nezkušenější frankofilové z naší školy si vybrali pro svou prezentaci jedno francouzské město, kterým je Marseille.

Věříme, že do Vánoc, nebo začátkem nového kalendářního roku budou tyto projekty hotové a připravené k výzdobě jazykové učebny.

Těšíme se také, až k nám zavítá pan François Bouillet, abychom mohli uskutečnit dlouho očekávanou akci Palačinky – ryzí francouzské (Les crêpes à la française) od opravdového francouzského kuchaře!

Said Habboudji