V pátek 12. 11. 2021 jsme měli možnost zúčastnit se prvního ročníku zeměpisné soutěže „Znáš svůj kraj?“, kterou pořádala střední škola AHOL.  Že se máme na co těšit, jsme tak trochu očekávali. Ale náš zážitek byl doslova famózní.

Pořadatel soutěže náš tým, složený z Radka Hanuliaka, Terezky Křičkové, Adriany Garšicové, Martina Šímy, Jakuba Lyska a Tomáše Buganského,  přivítal a ohromil skvělou organizací, nádhernými zrekonstruovanými prostorami školy, precizní přípravou celé soutěže, milou atmosférou… Po celou dobu soutěže jsme měli k dispozici občerstvení, zakončené výborným obědem. Takže se nám skvěle soutěžilo.

Souboj mezi sedmi školami proběhl v pěti disciplínách: zeměpisný kvíz, poznávání osobností Moravskoslezského kraje a významných památek Ostravy, ochutnávka místních specialit a prezentace školního výletu. Žáci byli po celou dobu soutěže skvěle sehraným týmem. Poslední disciplínu, prezentaci výletu, si pod svou taktovku vzal  Radek Hanuliak. Terezka Křičková ji provedla svým úžasným projevem. Organizátory a porotce ohromili a sklidili velkou pochvalu. Možná jsme ve skrytu duše pomýšleli na vítězství, které nám proklouzlo mezi dvěma prsty – nakonec jsme sklidili stupně vítězů a vybojovali 3. místo. Získali jsme krásné dárky a pochutnali na dortu. Navíc si žáci pojedou na konci listopadu vyzvednout ještě jednu cenu, a to vlastnoručně vyrobený domácí burger. 🙂

To nejlepší – radost na srdci z krásně prožitého dopoledne – nás bude dlouho zahřívat. To dokládají i ohlasy našich úspěšných soutěžících:

Terezka– „Soutěž se mi líbila, ukázala mi, že umím pracovat s ostatními a že ze zeměpisu umím více, než jsem si myslela.“

Radek– „Soutěž byla super. Zatím jsem nezažil soutěž, kde bych kombinoval psaní testů s ochutnáváním koláčů a pomazánek. Prostě kouzelné.“

Martin– „Organizátory musím pochválit. Na první ročník soutěž probíhala v pěkných zrekonstruovaných interiérech školy AHOL a působila tam skvělá atmosféra s dobrým jídlem.“

Tomáš– „Zeměpisná soutěž byla určitě super a jen tak na ní nezapomenu.“

Mgr. Martina Holbergová

FOTOGALERIE ZDE