Dne 16. 9. 2020 se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili TV soutěže „Už tam budem“ v Dolní oblasti Vítkovic v budově U6.

Ve vědomostních i dovednostních činnostech soutěžili proti sobě dva pětičlenné týmy.

Za tým ZŠ F. Formana, Ostrava – Dubina soutěžili:

Daniel Novák – 9. B – kapitán týmu

Adriana Mrkvicová – 9. B

Vendula Jantulová – 9. B

Sabina Halamíčková – 8. B

Klára Baľová – 8. B

Soupeřem nám byli žáci ZŠ z Karviné. Sportovní i vědomostní zápolení dvou týmů bylo velmi vyrovnané, ale nakonec zvítězili borci ze ZŠ F. Formana.

Náš tým získal velmi pěkné a hodnotné věcné ceny a nechyběla ani sladká odměna,

a také získali pro oba třídní kolektivy volný vstup do prostor budovy U6 a Světa techniky.

Během natáčení se oba týmy spřátelili mezi sebou a i s členy televizního štábu, kteří se k dětem chovali velmi přátelsky a v neposlední řadě se děti spřátelily i s účinkujícími herci – panem továrníkem (Petr Stach) a panem Ducháčkem (Karel Zima). Celé natáčení probíhalo ve velmi pohodové a přátelské atmosféře, děti si to velmi užily.

Termín vysílání na ČT- art nám bude teprve upřesněn a bude opět zveřejněn na webu školy.

Velmi děkuji žákům za skvělý výkon a zodpovědný přístup, také vedení školy za podporu a umožnění se soutěže zúčastnit a celému televiznímu štábu za skvělou atmosféru při natáčení.

Podívejte se na fotky a videa z TV natáčení – fotogalerie zde

V Ostravě 17. 9. 2020

Mgr. Marie Plášková

Děti se v televizi uvidí:  16.10. ve 14:45 a v repríze 18.10. ve 12:15 na Déčku