Tým třídy 4. B vybojoval v pátek 31. 5. 2019 krásné 2. místo v projektu „Hledej pramen vody 2019“

Tohoto projektu se zúčastnila celá třída a tři měsíce pracovala na plnění úkolů první části soutěže, kterou vyhlašuje každoročně společnost Ostravské vodárny a kanalizace. Do projektu se zapojilo mnoho škol z celé Ostravy, ale pouze týmy, které splnily všechny úkoly, byly pozvány na velké finále na Slezskoostravský hrad. Naše třída podmínky pro postup do finále splnila a společně s dalšími dvaceti čtyřmi týmy se na hradě utkala o hlavní výhry. Za třídu již tentokrát soutěžil pouze pětičlenný tým, který pro naši školu vybojoval 2. místo a krásnou finanční odměnu 10 000 Kč. Dále pohár, diplom a hezké promodárečky pro celou třídu. Celá třída si na Slezskoostravském hradě užila napínavé, ale i hravé dopoledne plné soutěží, her, sportování a zábavy převážně na téma „Pokusy a hrátky s vodou“.

Tř. uč. Zuzana Štěpankevičová