Navzdory tomu, že je naše škola nejnovější partnerskou školou Blue volley Ostrava, dokázala během sedmi měsíců sestavit tým 18 dětí, mezi nimiž bylo 6 nominovaných do výběru A a 3 do výběru B. Následně se 8. 4. 2019 vybraní žáci naší školy, díky kvalifikaci svých žáků na mistrovství republiky v týmu A i B, zúčastnili volejbalového soustředění v Albrechticích.

O týden později, konkrétně 13. a 14. 4. 2019 vyrazil náš tým A do Kojetína a náš tým B do Nového Jičína, kde se konaly kvalifikační zápasy do největšího turnaje sezóny, který proběhne první víkend v květnu v Hradci Králové. Naše béčko zde skončilo poslední, což vůbec nevadilo, neboť zápasy mu posloužily jako skvělá příprava na příští rok. Naše Ačko, v jehož řadách hraje šestka našich žáků, se zde utkalo s takovými týmy, jako jsou Kojetín nebo Olomouc-Svitavy. I přes obrovskou konkurenci se mu však podařilo postoupit mezi 16 nejlepších týmů v republice.

Jelikož jsem se již přesvědčil o tom, je naše škola je skutečně úrodnou půdou pro růst velkých sportovců, jsem připraven investovat maximum svých sil do toho, aby tito sportovci jednou dokázali hrdě reprezentovat nejen svou školu ale i svou rodinu, sami sebe a možná i svou zemi…

Osobě jsem nikdy nepřestal ctít myšlenku, že i „cesta je cíl“, a proto věřím, že láska k tomuto krásnému sportu přivede děti k potřebné disciplíně, která je naučí překonávat i ty nejtěžší překážky…

 Kluci, vy na to máte! Jsem na vás pyšný!

Said Habboudji