Šikovný a hlavně kreativní tým složený z žáků 2. stupně se přihlásil do prestižní soutěže I-KID Innovative kid se svým projektem zaměřeným na pomoc zrakově postiženým lidem.  Tato soutěž je vlastně vzdělávací projekt založený na principu zážitkového učení, ve kterém si žáci mohou vyzkoušet cestu, kterou musí projít téměř každý začínající podnikatel. Cestu od generování nápadu, až po jeho zrealizování, přes průzkum trhu, výrobu prototypu, až po vytvoření vlastní obchodní značky, marketingové strategie a její prezentace před potenciálními zákazníky.

Týmu šesti žáků ze ZŠ Formana se povedlo dostat mezi 8 nejlepších týmů ČR a získal tak příležitost zrealizovat svůj nápad, setkat se s odborníky, zúčastnit se exkurze ve výrobním podniku, workshopů pořádaných společností KPMG a možná také bojovat o úžasnou výhru, což je výlet do irské centrály Googlu a Facebooku, kde odprezentují svůj nápad v angličtině. Cesta je to ještě daleká a trnitá, ale již teď vidíme obrovský přínos pro naše žáky, především ve sbírání cenných zkušeností a praktických životních dovedností.

Ing. Iva Vaculíková