V pátek 12. 10. vyměnili žáci výuku ve škole za vzdělávací program ve Světě techniky. Třída se rozdělila do dvou skupin a rozešla do učeben. První učebna byla malou laboratoří, ve které se žáci v bílých pláštích stali malými antropology a prozkoumávali modely lidských kostí. Vyzkoušeli si složit kosti lidského těla tak, jak patří. Druhá polovina žáků pracovala v dílně. Každý žák v pracovní zástěře a s ochrannými brýlemi za svým ponkem řezal, brousil a piloval. Výsledkem bylo vlastnoručně vyrobené autíčko a raketa.

Po ukončení si žáci vyzkoušeli nejrůznější pracovní činnosti formou zábavy. Rozběhli se do obrovského prostoru a pustili se do objevování. Tavili ve vysoké peci železo, válcovali plechy, vyráběli lžičku, šlapáním na kole vyráběli elektřinu a poháněli jí po dráze závodní autíčka, vyzkoušeli sílu větru a jiné. Na závěr se usadili v divadelním sále a shlédli nejrůznější chemické pokusy plné barev, záře a zvuků. A že se jim všem akce líbila, je patrné z fotografií.

Mgr. Jarmila Kaplanová