Dne 12.9.2018 se žáci 6. C zúčastnili adaptačního programu v areálu Dolní oblasti Vítkovice. Po vysvětlení pravidel hry a rozdělení rolí se žáci plni očekávání vydali na utajené místo, kde hra začala. Během dalších dvou hodin žáci doslova „bojovali o přežití“. Podaří se jim přežít na Zemi, kterou postihla katastrofa? Ovládnou žáky temné síly? Děti musely po celou dobu plnit rozmanité úkoly, rozhodovat se, volit vhodné postupy, luštit nejrůznější šifry, prohledávat nehostinné prostory krytu, aby nashromáždily suroviny potřebné k životu. Pak už stačilo vymanit se z područí krutého vládce Krytu 17 a se zásobami se probojovat na svobodu! Tak to skutečně nebylo jednoduché! Děti si ale hru užily jaksepatří!

Všichni odcházeli domů spokojení a plní nevšedních zážitků. Tento den se opravdu vydařil!

Mgr. Ivana Matějová