V pondělí 29.1. žáci devátých ročníků, kteří navštěvují seminář z Př, absolvovali bohatý program ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích. Jedna skupina vyráběla krmítka pro ptáky, druhá hmyzí hotel. Do dřeva si dokonce také mohli vypálit libovolný obrázek či nápis. Práce jim šla pěkně od ruky. Druhý program nesl název Nenech mozek vydechnout, což se opravdu potvrdilo. Žáci vyráběli napodobeninu mozkové hmoty, soutěžili v sociální inteligenci, s přístroji testovali soustředění i míru stresu. Vítěz pak dostal cenu v podobě pudinku ve tvaru mozku, na kterém si nakonec pochutnali všichni. Aby toho nebylo málo, stihli jsme také půlhodinové chemické představení s všelijakými zábavnými efekty. Na závěr jsme si odpočinuli při 3D promítání filmu o tažných ptácích. Na jeden den toho bylo opravdu hodně, ale rozhodně to stálo za to.

Mgr. Jana Gajdošová