Žáci 7. ročníku dne 27. 9. 2017 a 2. 10. 2017 navštívili „Svět techniky“ v Dolní oblasti Vítkovic.
Zúčastnili se výukového programu „Záhada nekonečna“. Děti netradičním
a hravým způsobem odvodili Ludolfovo číslo Image, poznaly záhadu Möbiovy pásky.
Na vysvětlení: Möbiova páska je to plocha, která má jen jednu stranu a jednu hranu. Velmi názorně ukazuje efekty, které způsobují deformace dvojrozměrné plochy do třetího rozměru.
Po skončení výukového programu si žáci mohli prohlédnout různé expozice, které je velmi zajímaly a bavily.
Následně se děti zúčastnily programu v Divadle vědy, kde viděly fyzikální a chemické pokusy.
Na závěr se naši sedmáci zúčastnily projekce 3D filmu na téma „Pohled z ptačí perspektivy“, který u nich sklidil obrovský úspěch.
Ve „Světě techniky“ jsme nebyli s našimi žáky poprvé. Díky našemu městu Ostrava, které na tyto programy přispívá nemalou částkou, mohou naše děti v rámci výuky navštěvovat „Svět techniky“ i několikrát ročně.

Mgr. Marie Plášková

Fotogalerie zde